Reklama
Reklama

2-latek zamknięty w samochodzie. Ojciec wezwał policję

fot. KPP Wolsztyn
fot. KPP Wolsztyn

W przypadkowo zatrzaśniętym aucie pozostało dwuletnie wystraszone i plączące dziecko oraz kluczyki samochodowe.

W czwartek późnym popołudniem wolsztyńscy policjanci otrzymali informację o nietypowym zdarzeniu, do którego doszło na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

"Z przekazanej przez WCPR wiadomości wynikało, że w zaparkowanym przed jednym ze sklepów samochodzie znajduje się dwuletnie dziecko, do którego jego rodzice nie mają dostępu ze względu na zatrzaśnięte wewnątrz kluczyki. Ojciec dziecka prosił o przyjazd patrolu i pomoc w dostaniu się do samochodu, nawet poprzez wybicie jednej z szyb" - informuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

"Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi dotarli we wskazany rejon już po chwili. Zastali tam przestraszone i plączące dziecko oraz wyraźnie zdenerwowanych rodziców. Po krótkich oględzinach pojazdu, na jego prośbę wybili szybę w przednich drzwiach. Musieli robić to ostrożnie, by jeszcze bardziej nie przestraszyć dziecka oraz - co ważniejsze - by odłamki szkła nie zraniły chłopczyka" - dodaje.

Po chwili mężczyzna mógł wyciągnąć syna z auta. Chłopcu nic się nie stało.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro