Reklama
Reklama

W Wielkopolsce ukończono nowoczesną fabrykę Samsunga. Ma zwiększyć wydajność produkcji

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Za budowę odpowiadała firma Panattoni.

Obiekt powstał we Wronkach i jest własnością firmy Samsung. Do dyspozycji jest tutaj 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, na której powstała nowa linia do produkcji lodówek - tych już obecnych na rynku, ale też nowości, które dopiero trafią do sprzedaży.

- Otwarcie naszej nowej fabryki to ważny krok w kierunku przyszłości, gdzie innowacyjność, efektywność i nowoczesne rozwiązania zmierzają do usprawnienia procesów oraz poprawy wskaźników produkcyjnych. Inwestycja w nowy obiekt zapewni nie tylko wzrost wydajności produkcji wyrobów gotowych docelowo aż o 40%, ale również podniesie wydajności samych podlinii i poprawi logistykę wewnątrzzakładową - wyjaśnia Olgierd Bałtaki, prokurent, dyrektor w Samsung Electronics Poland Manufacturing sp. z o.o. z siedzibą we Wronkach.

Nowy zakład ma sprawić, że firma stanie się bardziej zrównoważona i energooszczędna. W halach do ogrzewania wykorzystywane są pompy ciepła, zastosowano tu także stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Deweloper Panattoni, który kompleksowo zajmował się inwestycją musiał m.in. zapewnić przyłącze elektryczne o mocy 4,95 MW, a także zastosować w obiekcie specjalną posadzkę - wzmocnioną tak, by była odporna na nacisk rzędu 20 ton na metr kwadratowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro