Reklama
Reklama

MPK Poznań wciąż szuka pracowników. Nie tylko kierowców autobusów

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

W marcu odbędzie się kurs prawa jazdy kategorii D i kwalifikacji wstępnej.

Pasażerowie regularnie skarżą się nam na wypadające kursy autobusów. A MPK Poznań przyznaje, że robi co może, ale przez brak wystarczającej liczby kierowców autobusów może dochodzić do takiej sytuacji. Dlatego przewoźnik zachęca do pracy nie tylko dorosłych, ale też absolwentów podstawówek - by wybrali kształcenie się w kierunku umożliwiającym później pracę w transporcie publicznym.

W przyszłym tygodniu przewoźnik weźmie udział w Arenie Zawodów adresowanej przede wszystkim do ósmoklasistów, przed którymi stoi decyzja o wyborze dalszej drogi edukacji. Wydarzenie odbędzie się 7 lutego na terenie MTP. - Pracownicy MPK Poznań wspólnie z Zespołem Szkół Samochodowych będą prezentować zawody kierowcy i mechanika. Jednak z przyjemnością odpowiedzą również na pytania dotyczące zatrudnienia przedstawicieli innych zawodów, bowiem MPK Poznań - będąc operatorem publicznego transportu zbiorowego - nie tylko zarządza taborem i wykonuje zamówione przez Organizatora przewozy, ale również na jego zlecenie zajmuje się bieżącym utrzymaniem infrastruktury torowo-sieciowej i przystankowej, a także bierze udział w likwidowaniu skutków zdarzeń komunikacyjnych itd. - informuje przewoźnik.

MPK wciąż szuka kierowców autobusów. - Dla tych, którzy wymaganych uprawnień nie mają, ale są zainteresowani pracą na tym stanowisku w pełnym wymiarze czasu pracy Spółka organizuje kursy. Obecnie prowadzony jest nabór na kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej, który ma rozpocząć się w drugiej połowie marca br. Kurs będzie bezpłatny dla osób, które po zdaniu egzaminu przez trzy lata będą pracować w przedsiębiorstwie - wyjaśnia MPK.

Jakie warunki trzeba spełniać, by móc zostać kierowcą? To nie tylko posiadanie prawa jazdy konkretnej kategorii, ale też ukończone 24 lata, posiadanie wykształcenia min. zawodowego, prawa jazdy min. kat. B, a także niekaralność, odporność na stres, dyspozycyjność oraz umiejętność komunikowania się, sumienność i wysoka kultura osobista.

Wśród benefitów oferowanych przez przewoźnika jest pakiet socjalny - m.in. dofinansowanie wakacji, karnetów sportowych, kolonie dla dzieci, bilety do kina i teatru. Dodatkowo pracownicy mają dostęp do Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz preferencyjne warunki korzystania z usług własnych (bilet na komunikację miejską za 12 zł na rok dla pracownika i członków jego rodziny).

MPK szuka też innych pracowników: m.in. elektromontera sieci i kabli trakcyjnych, ślusarza warsztatowego / tokarza, elektronika, elektromechanika samochodowego czy elektromontera aparatury i urządzeń trakcyjnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro