Reklama

Jest drugi wicewojewoda! Kto nim został?

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

To Jarosław Maciejewski.

Na stanowisko drugiego wicewojewody powołał go premier Donald Tusk. - Nowy II wicewojewoda wielkopolski to wieloletni samorządowiec i społecznik. Popularyzuje wiedzę na temat wprowadzania Funduszu Sołeckiego w wielkopolskich gminach, jak również możliwości tworzenia budżetu obywatelskiego i budżetu zadaniowego w samorządach. W 2006 r. został członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnej, w której pełnił funkcję sekretarza. W 2007 r. wybrano go na sołtysa wsi Rudna w gminie Złotów, a wcześniej od 2003 do 2007 r. był przewodniczącym Rady Sołeckiej sołectwa Rudna. Od 2009 r. prowadził własną działalność gospodarczą w ramach branży usługowej, handlowej i szkoleniowej, a także w obszarze aktywizacji środowisk wiejskich - wyjaśnia Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Maciejewski od 2018 roku był radnym Sejmiku Województwa. Był szefem klubu radnych PSL. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu w Pile oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy.

Jarosław Maciejewski to pierwszy mężczyzna w gronie aktualnych szefów województwa. Przypomnijmy, że wojewodą jest Agata Sobczyk, a pierwszą wicewojewodą Karolina Fabiś-Szulc.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro