Reklama

Ogromna inwestycja ruszyła w Poznaniu. Niemal dwa lata utrudnień!

fot. PIM
fot. PIM

Kierowcy już muszą liczyć się ze zmianami.

Zgodnie z zapowiedziami od końca stycznia rozpoczyna się realizacja ważnej inwestycji dla mieszkańców północno-zachodniej części Poznania. Powstaną wiadukty, dzięki którym znikną uciążliwe przejazdy kolejowe na ulicach Lutyckiej i Golęcińskiej.

"Nikogo nie trzeba przekonywać, że budowa wiaduktów przy ul. Lutyckiej i Golęcińskiej to bardzo ważna i wyczekiwana inwestycja dla mieszkańców Strzeszyna i okolic. Po ich powstaniu linia kolejowa łącząca Poznań z Piłą nie będzie już przeszkodą w codziennej drodze do pracy czy szkoły wielu mieszkańców północno-zachodniego Poznania. Skończy się długie oczekiwanie na otwarcie szlabanu przy przejazdach kolejowych" - komentował kilka dni temu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

"Prace rozpoczną się od utwardzania dojazdów do budowy i organizacji zaplecza, a następnie zakres robót będzie stopniowo poszerzany. Wiosną ruszy budowa drugiego wiaduktu, czyli w ciągu ul. Golęcińskiej. Dalej prace będą już realizowane równolegle i zakończą się w podobnym czasie"
- zapowiadał Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Pierwsze zmiany już zostały wprowadzone. Na odcinku ul. Lutyckiej w rejonie przejazdu kolejowego oraz na przylegających do tej ulicy odcinkach ul. Podolańskiej i Szczawnickiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Ponadto wprowadzone zostało oznakowanie wjazdów na budowę i wyjazdów z niej. "W kolejnych krokach wykonawca przystąpi do budowy tymczasowego przejazdu wzdłuż ul. Lutyckiej w rejonie ul. Szczawnickiej, po stronie wschodniej (tj. od ronda Obornickiego). W dalszych etapach ruch odbywał się będzie właśnie tymczasowym przejazdem. Należy spodziewać się także zamknięcia odcinka ul. Podolańskiej, który zostanie przebudowany" -zapowiadali urzędnicy PIM. "Terminy wprowadzenia kolejnych zmian będą podawane z wyprzedzeniem" - zapewniali.

Inwestycja realizowana jest przy współpracy ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2025 r.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
60.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro