Reklama

Zabłąkana, niekompletnie ubrana seniorka wyszła na drogę krajową

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Jeden z kierowców, choć nie mógł się zatrzymać wezwał pomoc.

We wtorek około godziny 3 policjanci z Wolsztyna odebrali zgłoszenie o starszej kobiecie, która porusza się pieszo drogą krajową nr 32 w rejonie Kopanicy. Ponieważ okoliczności zgłoszenia wskazywały na realne zagrożenie dla niej samej, jak jadących drogą kierowców, na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze.

"Mundurowi bardzo szybko zlokalizowali kobietę. Jak się okazało jej ubiór był niekompletny i zdecydowanie nieadekwatny do warunków pogodowych, ponieważ w nocy temperatura spadła poniżej zera stopni Celsjusza. Początkowo kontakt z kobietą był utrudniony. Nie potrafiła powiedzieć gdzie mieszka i dokąd idzie oraz co jest powodem tego, że znalazła się w takich okolicznościach. Była też wyraźnie wyziębiona. Policjanci zabrali kobietę do radiowozu, by mogła się ogrzać i wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił jej niezbędnej pomocy" - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

"Następnie dzięki telefonowi, który miała przy sobie skontaktowali się z jej siostrą. W ten sposób ustalili, że jest to 77-letnia mieszkanka Kargowej, u której pogarszający się stan zdrowia i wyczerpujące leczenie wpłynęły na jej kondycję psychiczną. Jak się okazało nikt z rodziny nie zdawał sobie sprawy z tego, że kobieta w nocy opuściła dom i znalazła się w okolicznościach zagrażających jej zdrowiu, a nawet życiu. Mieszkance Kargowej udzielona została niezbędna pomoc medyczna" - dodaje.

Na miejsce przyjechała siostra seniorki, która zabrała ją do domu. Policjanci podkreślają, że sprawa ma szczęśliwy finał dzięki reakcji jednego z kierowców, który wezwał pomoc, a ta dotarła na czas.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.16 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro