Reklama
Reklama

Brutalny napad w mieszkaniu. Mężczyzna nie miał 50 zł, więc ugodzili go nożem i wynieśli... butlę z gazem i buty

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Rebecca Holm z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Rebecca Holm z Pixabay

W sprawie zatrzymano kobietę i mężczyznę.

W poniedziałek 22 stycznia policjanci z Koła zostali poinformowani o rannym w nogę pacjencie przebywającym w kolskim szpitalu. Jak się okazało 43-letni mieszkaniec Koła dzień wcześniej został pobity i raniony nożem.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

"Do feralnego zdarzenia doszło w niedzielę 21 stycznia br. w godzinach wieczornych. Do mieszkania pokrzywdzonego wtargnęła kobieta i mężczyzna. Obydwoje są mieszkańcami powiatu kolskiego. "Przestępcza para" pobiła 43-latka żądając przy tym wydania pieniędzy w kwocie 50 złotych. Gdy okazało się, że pokrzywdzony nie posiada przy sobie pieniędzy, ugodzili go nożem a następnie z jego mieszkania zabrali butlę z gazem oraz sportowe buty" - relacjonuje asp. szt. Daniel Boła, oficer prasowy policji w Kole.

"Kolscy kryminalni bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców tego zdarzenia. Policjanci w wyniku podjętych działań odzyskali utraconą butlę i buty a także zabezpieczyli nóż, którym zraniono pokrzywdzonego" - dodaje.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Został wobec nich zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

"Nie jest to pierwszy "kontakt z prawem" tej dwójki, której grozi teraz kara do 20 lat pozbawienia wolności" - podkreśla rzecznik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro