Reklama
Reklama

Potrzebny jeszcze milion na spłatę Fary

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Poznańskiej Fary muszą spłacić jeszcze milion złotych za remont świątyni. Pieniądze będą zbierane między innymi podczas organizowanych festynów. Pierwszą okazją do wsparcia renowacji Fary będzie "Warkocz Magdaleny".

Odnowienie zabytkowego kościoła kosztowało w sumie siedem milionów złotych. Znaczną część tych środków pozyskano z dofinansowania przekazanego z budżetu Unii Europejskiej. Resztę zbierają przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Poznańskiej Fary.

Członkowie towarzystwa mają do spłacenia jeszcze milion złotych kredytu. Potrzebną kwotę zamierzają zdobyć podczas specjalnych zbiórek pieniędzy i organizowanych festynów. Najbliższą okazją do wsparcia Fary będzie festyn "Warkocz Magdaleny", który będzie miał miejsce już w niedzielę. Jak co roku, z okazji imienin patronki parafii farnej Św. Marii Magdaleny, odbędzie się parafialny festyn.

Dziewczęta, które wezmą udział w konkursie nie tylko zaprezentują swoje długie warkocze, ale także poniosą ten najdłuższy, upleciony z siana. Prócz zawodów na najdłuższy i najzdrowszy warkocz, organizatorzy przewidzieli także szereg innych atrakcji artystyczno-muzycznych. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pokrycie brakującej części pieniędzy na spłatę kredytu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro