Reklama

Marcin Bosacki rozmawiał ze studentami Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa o Pegasusie i inwigilacji. Zarzucono mu krytykowanie polityków PiS

fot. Marcin Bosacki/Facebook
fot. Marcin Bosacki/Facebook

We wtorek na wyżej wspomnianym wydziale odbyło się spotkanie otwarte w sprawie Pegasusa.

Marcin Bosacki urodził się w Poznaniu i skończył tu studia historyczne. Był ambasadorem RP w Kanadzie w latach 2013-2016, obecnie jest posłem, startował z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu poznańskim. Wcześniej był również dziennikarzem i publicystą.

Dziś rozmawiał ze studentami dziennikarstwa o Pegasusie - Dziękuję Wydziałowi Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM za spotkanie otwarte w sprawie Pegasusa. Dziękuję wszystkim młodymi starszym (bo byli też członkowie Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej) za wiele arcyciekawych pytań o rolę Pegasusa w inwigilacji opozycji, prokuratorów czy adwokatów. Był czuć, że wszyscy Państwo dobrze wiecie, jak ważne jest zbadanie prawidłowości i legalności działań poprzednich władz naszego Państwa - napisał w mediach społecznościowych Marcin Bosacki.

Jeden z uczestników spotkania zarzucił posłowi, że zabrakło z jego strony merytorycznych argumentów i konkretów - Bardziej skupił się Pan na bezrefleksyjnym krytykowaniu poszczególnych polityków PiS niż zaproponowaniu konkretnych rozwiązań czy pomysłów. Zadałem Panu dwa pytania, natomiast żadne z nich nie odnosiło się do komisji śledczych - napisał w komentarzu pod postem Marcina Bosackiego uczestnik spotkania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro