Reklama
Reklama

Księgarnia na Łazarzu przykleiła odwrócone serduszko WOŚP. "Nie daję Owsiakowi". "To księgarnia PiSowsko-katolicka"

fot. Nieformalna Grupa Łazarska/Facebook
fot. Nieformalna Grupa Łazarska/Facebook

Dzień przed finałem WOŚP mieszkanka Łazarza zauważyła odwrócone serduszko na drzwiach księgarni.

Postanowiła podzielić się tym, co zobaczyła z innymi sąsiadami, opublikowała zdjęcie w grupie sąsiedzkiej i dopisała - Smutne to. Rozumiem, że każdy ma prawo do swoich przekonań, ale po co tan nimi epatować właśnie dziś?

Na zdjęciu widać nie tylko odwrócone serce WOŚP, ale również zdjęcie przedstawiające Jurka Owsiaka, a tuż pod nim napis "Tak WOŚP szydzi z katolików! Aukcja obrazu "Matki Bożej Kermitowskiej". Chodziło o postać Matki Boskiej, która na rękach trzymała Kermita z programu dla dzieci "Muppet Show". Kościół uznał to za deprecjonowanie chrześcijaństwa, ale obraz ten w 2021 roku szybko został zdjęty z aukcji. Kościół jednak nie wybaczył Owsiakowi tego faux-pas.

Te ilustracje oraz odwrócone serce znalazły się na szklanych drzwiach księgarni "Sursum Corda" mieszczącej się przy rynku Łazarskim. Księgarnia znana jest ze spotkań z politykami PiS, w 2016 roku księgarnię odwiedziła między innymi Krystyna Pawłowicz, była posłanka PiS.

Pod zdjęciem z odwróconym sercem WOŚP opublikowanym w Internecie rozgorzała dyskusja - To księgarnia pisowsko-katolicka, żeby nikogo nie obrazić, oczywiście. Oni chyba tak co roku. To ta księgarnia, co swego czasu Pawłowicz w niej bywała - pisali Internauci.

No, cóż, chyba chodzę do innego kościoła, bo Jezus uczył miłowania i tolerancji dla bliźnich, pomagania innym. Nie daję Owsiakowi, tylko nam, Polakom, nie wiedziałem, że z katolickiej księgarni taki hejt wypływa. Poszukam innej, bliżej Boga - podsumował mieszkaniec Łazarza.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro