Reklama

Stalking sąsiedzki na Grunwaldzie. Uporczywie puka w ścianę, trzaska drzwiami i ubliża na klatce schodowej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. P.
Zdjęcie ilustracyjne | fot. P.

Z takimi przykrymi sytuacjami spotkała się mieszkanka Grunwaldu.

W bloku miało dochodzić do sytuacji, w których sąsiadka celowo drażniła psa, aby nagrywać go i przedstawiać donosy w administracji osiedlowej. Kobieta jest już zmęczona uporczywym nękaniem sąsiadki, dlatego zwróciła się do Internautów o poradę - Czy ktoś z Was spotkał się ze stalkingiem sąsiedzkim? Prześladowanie, uporczywe pukanie w ścianę, trzaskanie drzwiami, a gdy dochodziło do spotkań na klatce, to ubliża i straszy. Dodam, że sąsiadka nie toleruje również tego, iż mam w domu psa. Pod moją nieobecność wali w drzwi, dzwoni dzwonkiem, pies szczeka, a ona nagrywa to i wysyła do administracji bądź gdziekolwiek (mam na to świadków), zrobiła to kilka razy. Dodam, że nigdy nie przyszła do mnie policja czy dzielnicowy w sprawie rzekomego zakłócania przeze mnie ciszy nocnej. W tym bloku jest problem tylko z jedną osobą, reszta sąsiadów uwielbia psy i potrafią zrozumieć, że mój pies jest po przejściach.

Sąsiedzi radzili kobiecie założenie kamery przy drzwiach jej mieszkania, inni jeszcze proponowali zakupienie dzwonka z funkcją wyciszania.

Współczuję Ci, ale może warto ogarnąć temat wyjącego psa pod Twoją nieobecność i sąsiadka uspokoi się? - zaproponowała jedna z sąsiadek. Autorka wpisu odpowiedziała sąsiadce, przyznała, że pies faktycznie szczeka, gdy jej nie ma w domu - On szczeka cały dzień, a dzieje się tak po moim wyjściu, to reakcja na opuszczenie przeze mnie mieszkania. To pies po przejściach.

Powinnaś zabrać psa do behawiorysty - podpowiadał mieszkaniec Grunwaldu.

190 artykuł Kodeksu Karnego stanowi o tym, że : Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jednak w tym przypadku nękana może czuć się również sąsiadka z powodu szczekającego za ścianą psa. Do podobnej sytuacji dochodziło w jednym z bloków w Gdańsku, wtedy Straż Miejska w Gdańsku poradziła osobie nękanej przez uporczywe szczekającego psa - W przypadku pojawiającego się problemu należy zwrócić się pisemnie do administracji budynku z wnioskiem o podjęcie stosownych działań. Jeżeli działania te nie przyniosą skutku to należy zgłosić fakt uciążliwości wywołanej przez szczekającego psa do Policji bądź Straży Miejskiej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro