Reklama
Reklama

Zabójstwo seniorki na osiedlu Jagiellońskim. Sprawca wciąż na wolności

fot. red
fot. red

Do zbrodni doszło w październiku ubiegłego roku.

Ta sprawa wstrząsnęła nie tylko Ratajami, ale też całym Poznaniem. W nocy z 11 na 12 października nieznany sprawca dostał się do mieszkania na parterze bloku na osiedlu Jagiellońskim wybijając szybę w drzwiach balkonowych. Policję o hałasie powiadomili sąsiedzi. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, odkryli zwłoki kobiety z raną ciętą szyi. Mieszkanie należało do 86-latki. To ona padła ofiarą zabójstwa.

Jak informowaliśmy już na epoznan.pl, policjanci wezwali na miejsce m.in. psa tropiącego, ale ten stracił trop niedaleko mieszkania. Od zabójstwa minęły już ponad 3 miesiące, a sprawca wciąż nie został zatrzymany.

Do tematu we wtorek wraca jednak Głos Wielkopolski. Z ustaleń detektywa Macieja Szuby, byłego komendanta poznańskiej policji, z którym rozmawiała gazeta wynika, że kamery monitoringu zamontowane w tym rejonie niewiele nagrały. Miały zarejestrować jedynie cień, sylwetkę człowieka. Nagrania nie są więc bardzo pomocne dla funkcjonariuszy. Według Szuby, sprawca mógł wybrać przypadkową ofiarę, może też nawet nie być z Poznania. W przeszłości mógł też nie być notowany. Były komendant twierdzi, że dobrym pomysłem byłoby opublikowanie zdjęć z monitoringu. Być może ktoś rozpoznałby sylwetkę poszukiwanego.

Zapytaliśmy poznańską policję o to, czy są nowe informacje w tej sprawie. - Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, ale nie mamy nic nowego do przekazania - mówi nam Łukasz Paterski z policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro