Reklama

Po takim torze można już jeździć w jednym z Wielkopolskich miast. "Powstaje jedna z największych w Polsce przestrzeń publiczna"

fot. www.pila.pl
fot. www.pila.pl

Przed miesiącem na bulwarach przy ulicy Dąbrowskiego w Pile zakończyła się budowa pumtracku.

Tor do jazdy na rowerze ma powierzchnię około 3000 metrów kwadratowych łącznie z wcześniejszymi obiektami tworzy infrastrukturę sportowo-rekreacyjną dla każdego o powierzchni około 16 hektarów.

"Tor jest gotowy i dzisiaj zostaje oddany do użytku. Łącznie z wybudowanymi wcześniej obiektami, powstaje jedna z największych w Polsce przestrzeń publiczna, która jest atrakcyjna dla mieszkańców i turystów w różnym wieku i statusie społecznym. Infrastruktura bowiem - od placu zabaw, przez skateplazę, boiska sportowe, pumptruck, po elementy małej architektury, chodniki parkingi i zieleń - umożliwia aktywność i integrację społeczną również osobom starszym, niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Jestem pewna, że bardzo dobrze wykorzystaliśmy walory Gwdy oraz potencjał przyrodniczy tego zdegradowanego obszaru, który do rozpoczęcia inwestycji pełnił rolę dzikiego wysypiska śmieci" - podkreśla Beata Dudzińska, pełniąca funkcję prezydenta Piły.

Jak przekazano, w ramach inwestycji powstał również parking (130 miejsc, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych) i drogi manewrowe na samochody osobowe, chodniki, ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, niezbędna infrastruktura techniczna (w tym monitoring) i nasadzenia kompensacyjne zieleni. Tor rowerowy jest czynny codziennie w godzinach: listopad - luty: od 8:00 do 18:00; marzec: od 8:00 do 20:00; kwiecień - wrzesień: od 7:00 do 22:00; październik: od 8:00 do 20:00.

Wartość inwestycji to 6 448 890 złotych, z czego 4 500 000 zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez gminę Piła z funduszy krajowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
53.16 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro