Reklama

3,5 mln zł na rozbudowę poznańskiego monitoringu. Gdzie pojawią się kamery?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Wiadomo, jakie są plany na ten rok.

Nowe kamery mają się pojawić m.in. na ważnych skrzyżowaniu w centrum Poznania - Półwiejskiej i Królowej Jadwigi, Solnej i al. Niepodległości, a także na rondzie Obornickim. Także w tym roku wymienione zostaną najstarsze kamery w rejonie pętli Górczyn, Jeżyc i na trasie Traktu Królewsko-Cesarskiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- W trakcie przygotowania są także inwestycje obejmujące kolejne etapy rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego na osiedlach: Krzyżowniki-Smochowice, Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Rataje, Grunwald Północ, Wola i Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria. Finansowane będą z pieniędzy przekazanych przez rady osiedli - podaje miasto.

Nowe kamery zaplanowano również na Podolanach, w parkach Marcinkowskiego i Drwęskich, a także na Wildzie, ZIelonym Dębcu i Świerczewie. Oto konkretne lokalizacje: park Jana Pawła II, skrzyżowanie ulic Spychalskiego/ Dolina, skrzyżowanie ulic Błogosławionej Poznańskiej Piątki/ Dolna Wilda, ul. Św. Szczepana przy Szkole Podstawowej nr 84, ul. Dolna Wilda i ul. Samotna, skrzyżowanie ulic Górecka/ Jesionowa, skrzyżowanie ulic Czechosłowacka/ Świerkowa.

Na ten cel w tym roku przeznaczono 3,5 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro