Reklama
Reklama

GPS przekaże informacje o zabytkach

Jesienią będzie można za darmo ściągnąć odpowiednie oprogramowanie do odbiorników GPS, które umożliwi poznanie wielkopolskich zabytków. Taką innowację przygotował dla turystów Wielkopolski Urząd Marszałkowski.

Urząd Marszałkowski jako pierwszy w kraju wprowadza do popularnych odbiorników GPS komunikaty krajoznawcze. Oznacza to, że użytkownicy nawigacji, oprócz informacji drogowych, uzyskają także wiadomości na temat historii mijanych zabytków.

System zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas październikowych targów turystycznych Tour Salon. Jesienią użytkownicy GPS-ów będą mogli za darmo ściągnąć odpowiednie oprogramowanie z internetu. Za jego pośrednictwem możliwe będzie wysłuchanie komunikatów o zabytkach. Komunikaty te przygotowali fachowcy. Każda z informacji trwa około minutę.

GPS był już wykorzystywany przez Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Dwa lata temu z nawigatorów zaczęli korzystać m.in. rowerzyści. "Turysta posiadający odbiornik do nawigacji satelitarnej rowerowy, może się poruszać po systemie, gdzie będzie miał pokazane wszystkie szlaki rowerowe i nie musi już wtedy patrzeć na mapę. - tłumaczy Tomasz Wiktor, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki - Jego rowerowy GPS pokaże mu jak daleko do domu i gdzie się zaczęła trasa."

Wielkopolska jako pierwsze województwo wprowadziło też topograficzną mapę miasta. Dzięki tym innowacjom, nasz region ma się stać wyjątkowo atrakcyjny dla turystów.

System, rowerowy GPS należący do Wielkopolskiego Sytemu Szlaków Rowerowych oraz mapę GPS województwa można ściągnąć ze strony www.gpswielkopolska.pl lub ze strony Urzędu Marszałkowskiego www.umww.pl.

Szczegółów na temat nowego systemu oraz wszystkich innowacjach w turystyce będzie można dowiedzieć się w najnowszym wydaniu programu Telewizji WTK "Innowacyjna Gospodarka", którybędzie miałswoją premierę we wtorek o godzinie 20.35.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro