Reklama
Reklama

Nietypowa akcja w Poznaniu. Zagrają i zaśpiewają witryny

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

Na koncert może się wybrać każdy.

Na niecodzienne wydarzenie zaprasza Fundacja Barak Kultury. W witrynach Fundacji, mieszczącej się przy Al. Marcinkowskiego 21 wstąpią jej rezydenci. Wśród nich Mandar Purandare, aktor i muzyk oraz białoruski chór Poznański Spieuny Schod. Artyści z Białorusi zaśpiewają, m.in. kolędy, ale także rockowe utwory.

"Koncerty w witrynach zostaną dodatkowo nagłośnione, żeby przechodnie mogli je w pełni usłyszeć i wziąć udział w wydarzeniu" - zapowiadają organizatorzy.

"Finałowy koncert odbędzie się w siedzibie Fundacji. Zagra i zaśpiewa jednoosobowy zespół Brudne Dzieci Sida - Patyczak i jego gitara. W programie hity tej legendarnej formacji, ale i piosenki stworzone specjalnie dla Baraku Kultury, np. z tekstami wierszy Mirona Białoszewskiego, odkrytymi po latach w bibliotecznych archiwach" - dodają.

Koncertom będą towarzyszyły działania graficzne. "Jedna z witryn będzie ozdabiana motywami graficznymi nawiązującymi do WOŚP przez Roberta Gorczyńskiego, twórcę i autora Magazynu WRZASK!" - przekazano. Przez całe wydarzenie będzie trwała zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP.

Program wydarzenia
17:00-18:30
Mandar Purandare
Poznański Spieuny Schod
Robert Gorczyński
19:00-20:30
Brudne Dzieci Sida - Patyczak i jego gitara.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro