Reklama
Reklama

Kilka tysięcy policjantów wyjdzie na ulice. "Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. mł. asp. Łukasz Kędziora / ZP KWP
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. mł. asp. Łukasz Kędziora / ZP KWP

Policjanci jak co roku zaangażują się w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP w całym kraju czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. "Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób kwestujących" - informują funkcjonariusze z KGP.

Policjanci apelują, że jeśli ktokolwiek będzie świadkiem sytuacji wymagającej interwencji policjantów powinien natychmiast dzwonić pod bezpłatne numery telefonów 997, 112.

Funkcjonariusze przypominają też, że każdy wolontariusz powinien być wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi posiadać też wyraźne zdjęcie, musi być czytelnie wypisany oraz musi posiadać "serduszkowe" logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy wolontariusz zobowiązany jest nosić identyfikator na widocznym miejscu a skarbonki kwestujących muszą być oklejone banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Z kolei wolontariusze powinni być bardzo ostrożni i prowadzić zbiórki w bezpiecznych, dobrze oświetlonych miejscach, objętych monitoringiem, gdzie występuje duże natężenie ruchu pieszych. Najlepiej też prowadzić zbiórki w większych grupach.

"Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich" - apelują.

"Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo" - dodają funkcjonariusze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro