Reklama
Reklama

32. Finał WOŚP. Bardzo dużo się dziś dzieje w Poznaniu (zdjęcia)

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji może pomóc.

Jak już zapowiadaliśmy, najwięcej dziać się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie organizatorem jest sztab Ławica. Od godziny 10:00 prowadzona jest kwesta, są też aukcje, wydarzenia sportowe, warsztaty, pokazy i koncerty. Wszystkie atrakcje zaplanowano w Holu Wschodnim, Iglicy, na placu Powszechnej Wystawy Krajowej i w Poznań Congress Center.

Działa strefa zdrowia gdzie wykonamy badania. Nie zabrakło strefy ratowników i symulacji akcji ratunkowych z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu. Znalazła się też strefa warsztatowa, gdzie zobaczyć będzie można m.in. rakietę HEXA, wziąć udział w zajęciach artystycznych albo wyizolować DNA jabłka.

Nie brakuje też emocji sportowych. O godz. 10:00 wystartował maraton "Rowerowy zawrót głowy", a o godz. 11:00 bieg "Policz się z cukrzycą".
Licytacje w tym roku będą odbywać się w godz. 12:00-19:30 w Poznań Congress Center.

Wydarzenia związane ze sztabem Ławica można śledzić tutaj. Harmonogram atrakcji można znaleźć tutaj.

Wiele będzie się działo też w sztabie przy Politechnice Poznańskiej. W tym roku sztab przy PP współpracuje przy wydarzeniu finałowym z Centrum Handlowym Posnania. Tam też - przed głównym wejściem (od strony al. Jana Pawła II) - w godz. 12-18, na scenie odbędą się koncerty lokalnych artystów oraz stacjonarne licytacje.

Sztab przy Politechnice organizuje też szereg wydarzeń towarzyszących. W Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej w godz. 13:00-18:00 będzie można skorzystać z badań profilaktycznych. Ponadto odbędzie się też m.in. halowy turniej piłkarki, morsowanie nad Rusałką czy turniej gry komputerowej League of Legends" . Wszystkie szczegóły znajdziemy tutaj.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro