Reklama
Reklama

Wyjątkowe atrakcje od poznańskich strażaków i policjantów, ale ... tylko dla wybranych

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu / FB
fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu / FB

Tym razem liczy się kto da więcej. A cel jest szczytny.

Na co dzień ratują nasze życie, pomagają i dbają o bezpieczeństwo. W tym wyjątkowym dniu - jakim jest kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy policjanci i strażacy z Poznania, będą nie tylko przez cały dzień na służbie dbać o bezpieczeństwo całego miasta i powiatu, ale też aktywnie włączą się w zbiórki.

Te można już wspierać, biorąc udział w proponowanych przez nich aukcjach, a jest w czym wybierać.

Strażacy mają dwie konkretne propozycje. Sam Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. bryg. Jacek Michalak podzieli się ze zwycięzcą aukcji swoim fotelem. "Nabywca licytacji będzie miał okazję spędzenia czasu z Komendantem poznańskiego garnizonu podczas dnia służby, dzięki czemu zobaczy na czym polega kierowanie jedną z największych komend na terenie województwa wielkopolskiego!" z- zapowiada ogn. Marcin Tecław, oficer prasowy poznańskich strażaków.

Druga aukcja dotyczy zwiedzenia jednej z dziewięciu proponowanych strażnic na terenie naszego miasta. Co ważne można zabrać rodzinę i znajomych, bo w tej wycieczce udział może wziąć aż 15 osób. "Podczas wizyty będzie można zapoznać się nie tylko ze wszystkimi zakamarkami naszych strażnic, ale także ze sprzętem w jaki dana jednostka została wyposażona oraz specyfiką pracy strażaka. Uczestnicy spotkania zostaną poddani instruktażowi niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej!" - dodaje rzecznik poznańskich strażaków.

Mnóstwo propozycji mają też policjanci. Wśród nich jest między innymi spotkanie z jednym z dwunastu takich funkcjonariuszy w naszym kraju. To specjalista z Laboratorium Kryminalistycznego pod czujnym okiem, którego będziemy mogli wykonać portret pamięciowy.

Jest też szkolenie z pierwszej pomocy, lekcja profilaktyki dla całej klasy z dowolnej szkoły na terenie Wielkopolski, trening z mistrzem w kulturystyce a na co dzień z policjantem z Wydziału Prewencji, trening z policjantkami z Drużyny Wielkopolskiej Policji Kobiet w Piłce Nożnej, czy rejs z policjantami z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

To jeszcze nie wszystko. Do wylicytowania jest też dzień z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, szkolenie na laserowym symulatorze strzeleckim, a dla miłośników zwierząt - szkolenie dla psa i jego pana z udziałem koordynatora policyjnego, czy dzień w siedzibie Ogniwa Konnego Policji. Na policyjnej aukcji znajdziemy też pamiątkowy medal Zespołu Antykonfliktowego KWP w Poznaniu.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro