Reklama
Reklama

Szczury atakują psy. Plaga gryzoni. Nie pomaga deratyzacja?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Fot. Piotr/archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Fot. Piotr/archiwum

Mieszkanka Łazarza zauważyła gryzonie w akcji.

Postanowiła ostrzec sąsiadów - Uwaga! Na skwerze obok Rynku, koło schodów biegają szczury i atakują psy - napisała na grupie sąsiedzkiej zrzeszającej mieszkańców Łazarza.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

Mieszkańcy twierdzili, że to wydaje się nieprawdopodobne, ale już wcześniej do redakcji epoznan.pl wpływały zdjęcia szczurów, które widziane były w ciągu dnia na chodnikach - Szczury chodzą sobie jakby nigdy nic.

- Ja wczoraj widziałam szczury jak byłam na spacerze z psem. Faktycznie podbiegał do mojego psa, jakby się go nie bał, ale nie był jakiś agresywny - opowiadała mieszkanka Łazarza.

Redakcja epoznan.pl już w ubiegłym roku w listopadzie informowała o pladze szczurów w mieście. Na Starym Rynku było ich mnóstwo między kamienicami. Mieszkańcy byli bezradni wobec problemu, ponieważ nie pomagała nawet trutka. Miasto Poznań organizuje co roku deratyzacje, do tej czynności zobligowani są również właściciele i zarządcy budynków typu kamienica, bloki, czy osiedla.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 350 zgłoszeń
30℃
17℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro