Reklama

Stabilność i nowoczesność - największa fabryka opon w Poznaniu dalej się rozwija. I zatrudnia!

Przeszło połowa załogi pracuje tu już ponad 10 lat. Nowy dyrektor tej firmy, który objął w niej stery z początkiem tego roku, też jest tutaj długo - działa w niej od jej powstania, czyli od ponad 25 lat! Co sprawia, że Bridgestone Poznań - bo o tej fabryce mowa - to miejsce, gdzie pracownicy zostają na lata?

Nowe technologie i produkcja dla najlepszych

Fabryka w Poznaniu to jeden z najnowocześniejszych zakładów koncernu Bridgestone na świecie. Na swoim liczniku ma już ponad 180 mln wyprodukowanych opon. Z każdym dniem przybywa ich kolejne 30 tys. Z Wielkopolski trafiają do prawie 40 krajów, gdzie wykorzystywane są w pierwszym montażu przez marki premium i prestiż. Z ogumienia wytworzonego przez ekipę Bridgestone w naszym mieście korzysta m.in. BMW, Mercedes i Audi, ale i Maserati, Ferrari, Aston Martin, Porsche, Lamborghini.

Jakość docenianą przez topowych producentów samochodów firma osiąga m.in. dzięki doświadczonej załodze i stałemu rozwojowi. - Systematycznie powiększamy nasz park maszynowy, wdrażamy też rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji. Na terenie naszej fabryki już kilkadziesiąt pojazdów automatycznych wspomaga przewóz materiałów w procesie produkcji - mówi Jarosław Woźniak, dyrektor Bridgestone Poznań. - Nowe technologie pozwalają nam nie tylko działać efektywniej, ale i zwiększać dostęp do pracy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom polepszamy ergonomię pracy. Dzięki temu tworzymy stanowiska dostosowane do wymogów pracy kobiet. To jeden z wielu obszarów, w który planujemy dalej inwestować. Zależy nam bowiem na komforcie naszych pracowników, zarówno mężczyzn, jak i kobiet - dodaje.

Od pracy na studiach do dyrektora fabryki

O tym, że Bridgestone Poznań to dobre miejsce do pracy na lata najlepiej świadczy to, że ponad połowa załogi nie zmieniła się tu przez przeszło dekadę. Jeszcze dłuższy staż ma w firmie jej nowy dyrektor. Jarosław Woźniak swoją zawodową drogę w poznańskiej fabryce rozpoczął jeszcze jako student Politechniki Poznańskiej w 2008 r., zdobywając następnie doświadczenie na różnych stanowiskach i w różnych działach. - Jestem dumny z tego, że przez ćwierć wieku mogłem obserwować rozwój Bridgestone Poznań, ale i równocześnie sam się rozwijać. Powierzenie mi stanowiska dyrektora fabryki to dla mnie ogromy zaszczyt, a zarazem wyzwanie. Mam jednak świadomość tego, jak dobry zespół tworzymy i cieszę się, że możemy wzajemnie liczyć na swoje wsparcie podczas drogi do osiągania wspólnych celów, a także z tego, że nasza fabryka to miejsce pracy dające różnorodne możliwości zatrudnienia i rozwoju, także w zakresie pasji - mówi Jarosław Woźniak z Bridgestone Poznań.

Dofinansowanie dojazdów do pracy i... wyjazd na Olimpiadę

O swoich pracowników firma dba na różne sposoby. Zapewnia im m.in. prywatną opiekę medyczną, karnet sportowy, ubezpieczenie na życie, darmowy autobus dowożący do pracy na terenie Poznania czy dopłaty do dojazdów, opon i obiadów. Zatrudnieni mają też możliwość nauki języków obcych poprzez dedykowaną platformę. Wśród benefitów wymienić można również dodatek wakacyjny, nagrody za polecenie pracownika czy PPE. Dokładne informacje o aktualnych rekrutacjach i warunkach zatrudnienia można znaleźć na stronie: https://bridgestone-poznan.pl/kariera/.

Miłośnicy sportu z poznańskiej fabryki (a jest ich tam sporo!) cenią sobie także możliwość uzyskiwania dofinansowania udziału w różnych zawodach. W zorganizowanym w fabryce konkursie związanym z aktywnością pięciu pracowników wygrało natomiast uczestnictwo w Olimpiadzie Letniej w Paryżu, wspieranej przez Bridgestone.

Ekipa z Poznania chętnie angażuje się też społecznie. Przeprowadziła dotychczas 14 edycji akcji Think Before You Drive, ucząc podczas interaktywnych warsztatów już 33 tys. dzieci z naszego regionu tego, jak być odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Na koncie ma również sześć odsłon inicjatywy Bądź bezpieczny na drodze, przypominającej wielkopolanom o tym, jak ważne jest dbanie o swoją widoczność.

Eko-cel na 2030 r. już osiągnięty

Bridgestone Poznań patrzy na swoją działalność w szerokim kontekście - biorąc pod uwagę zarówno społeczność lokalną, której jest częścią, jak i przyszłość naszej planety. To właśnie z troski o nią powstało Zobowiązanie "Bridgestone E8", które nadaje kierunek wszystkim fabrykom koncernu, w tym również tej poznańskiej. Podejmowane przez nie działania opierają się o osiem wartości: Energy (Energia), Efficiency (Wydajność), Extension (Rozbudowa), Economy (Ekonomia), Emotion (Emocje), Ease (Ułatwienia), Empowerment (Wzmacnianie), a także Ecology (Ekologia). W tym ostatnim obszarze w zakresie redukcji CO2 fabryka w Poznaniu już osiągnęła swój cel środowiskowy określony do końca 2030 r. Planuje ponadto dalszą redukcję odpadów, m.in. poprzez inwestycje w technologie, które pozwolą na wykorzystanie resztek w procesie produkcji. Fabryka coraz mocniej stawia też na energię ze źródeł odnawialnych.

O ekologię pracownicy poznańskiej fabryki (a szczególnie działająca w niej Ekodrużyna) dbają także w ramach akcji społecznych. Dotychczas posadzili już 14 tys. drzew, budowali budki lęgowe dla ptaków czy stworzyli łąkę kwietną, a także przeprowadzili ekowarsztaty w kilkudziesięciu szkołach w naszym regionie.

Fabryka Bridgestone Poznań stale się rozwija, w związku z czym prowadzi rekrutacje zarówno na stanowiska produkcyjne, jak i specjalistyczne. Aktualne oferty pracy znaleźć można na stronie: https://bridgestone-poznan.pl/kariera/

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro