Reklama
Reklama

Wreszcie będą mogli przewozić autobusem za darmo zwierzęta domowe

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

W czwartek w Kaliszu tak zadecydowali radni. To jedno z nielicznych miast, w których trzeba było kupować bilet dla psa, kota lub innego zwierzaka domowego.

Jednogłośnie przeszło. Zwierzęta domowe będą w Kaliszu przewożone autobusami za darmo - poinformował radny miasta Kalisza Tomasz Wasiak. Jego wpis pojawił się jeszcze podczas sesji rady miasta. To bardzo ucieszyło mieszkańców Kalisza, dopytywali oni, kiedy uchwała wejdzie w życie, zgodnie z odpowiedzią radnego Wasiaka, już od około połowy lutego właściciele pupili będą mogli je przewozić za darmo.

- Nie chodzi tylko o ludzi, którzy mają w domu psa czy kota, chodzi o ludzi, którzy je traktują jako zwierzęta towarzyszące - osoby z niepełnosprawnościami, osoby z depresjami, chore na epilepsję, osoby niewidome. To dziwne, że przez tyle lat funkcjonowania Rady Miasta Kalisza nikt się nie dopatrzył, że te zwierzaki potrzebują biletu. Bardzo się cieszę, że udało się to dzisiaj przegłosować - powiedział na łamach "Kalisz Nasze Miasto" radny Tomasz Wasiak.

Warto przypomnieć, że w Poznaniu od dawna można przewozić zwierzęta domowe - Na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu dopuszcza się przewóz psów, kotów, fretek itd. Nie trzeba kupować dla nich dodatkowego biletu, ale warto pamiętać o obowiązujących w tramwajach i autobusach zasadach - informowało MPK w Poznaniu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro