Reklama

Ktoś doniósł do prokuratury na byłego księdza, że znęcał się nad swoją matką. Umorzono sprawę. "Nie ciesz się misiu, złożymy zażalenie"

fot. Kadr filmu z "Wroniecka" YouTube.
fot. Kadr filmu z "Wroniecka" YouTube.

Chodzi o Michała Woźnickiego i jego matkę.

W Internecie pojawiły się zdjęcia i filmy, jak ponad 80-letnia matka byłego księdza pcha wózek dziecięcy, w którym leżał sam Michał Woźnicki. Jedna z osób złożyła doniesienie do prokuratury jakoby Michał Woźnicki miał znęcać się nad własną matką.

Michał Woźnicki nie jest już formalnie księdzem, ponieważ decyzją papieża Franciszka z dnia 25 września 2023 r. został wydalony ze stanu duchownego. To jednak nie przeszkadza mu odprawiać msze na kanale YouTube. Tam właśnie opublikował filmik o tym, że otrzymał list z sądu w Poznaniu. Przeczytał publicznie treść listu.

Prokuratura Rejonowa Poznań Stare Miasto. Postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia. Po zapoznaniu się z materiałami sprawy od osoby zawiadamiającej o popełnieniu przestępstwa postanawia odmówić dochodzenia w sprawie psychicznego znęcania się w okresie od lipca 2023 do dnia 2 sierpnia 2023 roku na trasie Baranowo Gietrzwałd oraz w innych, nieustalonych miejscach nad Marią Woźnicką poprzez wypominanie przeszłości i oskarżanie o śmierć ojca, obrażanie jej rodziny oraz poniżanie i zamieszczenie nagrania z udziałem pokrzywdzonej w serwisie internetowym YouTube. Czyn nie zawiera znamion czynów zabronionych - cytował Michał Woźnicki na wizji i wyjaśnił, że sąd nie widział przesłanek by oskarżyć go o znęcanie się nad własną matką. Zachowanie na trasie miały być formą pokuty i według sądu, nie wyczerpały znamion czynu zabronionego.

Na piśmie miał znajdować się ręczny dopisek od osoby, która doniosła na byłego księdza "Nie ciesz się misiek, złożymy zażalenie". Co wskazuje na to, że osoba, która doniosła na Michała Woźnickiego otrzymała odpowiedź z prokuratury rejonowej i wysłała ją do księdza.

Wczoraj to pismo przeczytałam mamie i nie za bardzo je rozumiała. Mama ma ponad 80 lat, nie musi wszystkiego rozumieć. Jestem tu wskazany jako osoba, która dopuszczała się psychicznego znęcania nad matką - powiedział Michał Woźnicki.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro