Reklama

Poznańska firma przechodzi na 4-dniowy tydzień pracy. Pracodawca zapłaci za dodatkowy wolny dzień

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Israel Andrade / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Israel Andrade / unsplash.com

Rewolucja w Herbapolu Poznań.

O sprawie pisze gazeta.pl. Moda na skracanie tygodnia pracy już jakiś czas temu zaczęła docierać do naszego kraju, a na wprowadzenie tego rozwiązania decydują się kolejne firmy. Wciąż nie ma ich jednak zbyt wiele. Pomysł w życie będzie wprowadzać poznańska firma Herbapol. O swoich planach poinformowała w mediach społecznościowych.

- Czy 4-dniowy tydzień pracy ma szansę zaistnieć w firmie farmaceutycznej? Sprawdźmy! Herbapol Poznań tworzą ludzie i to właśnie nasi Pracownicy są największą wartością i filarem jej działalności, dlatego wprowadzamy szeroko zakrojone działania mające na celu zadbać o ich dobrostan - zaznaczono w komunikacie. - Work-life-balance to w naszej firmie nie są puste słowa. W 2025 roku w Herbapolu Poznań wdrożymy 4-dniowy tydzień pracy, właśnie w trosce o naszych Pracowników. Tym samym zyskają oni dodatkowy, płatny wolny dzień w tygodniu - dodaje.

W styczniu wprowadzono jeden wolny piątek w miesiącu, a do końca roku każdy piątek ma być dniem wolnym od pracy. - Pierwszy wolny piątek, a tym samym długi weekend już za nami.

Poznańska firma zatrudnia około 400 pracowników. To jedna z najstarszych firm zielarskich w kraju.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro