Reklama

Ceny mieszkań w Poznaniu znowu w górę. Są astronomiczne, ale w niektórych miastach jeszcze drożej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Stephen Gibson/freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Stephen Gibson/freeimages.com

Porównano ceny w ostatnim kwartale ubiegłego roku z tymi sprzed roku.

Zestawienie przygotował serwis rankomat.pl. - Najdrożej jest w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. W stolicy cena za mkw. na rynku pierwotnym w IV kw. wynosiła średnio 16 815 zł, natomiast na rynku wtórnym jeszcze więcej - 17 403 zł. Najszybsze tempo wzrostu cen odnotowały Katowice - na rynku wtórnym mieszkania zdrożały nawet o 47% rok do roku. Na rynku pierwotnym rekordzistą był Toruń - ceny wzrosły tam o 32% w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku - podają autorzy opracowania.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jak sytuacja wygląda w Poznaniu? W czwartym kwartale 2023 roku za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym trzeba było zapłacić średnio 12 332 złote. Dla porównania, rok wcześniej było to 10 522 zł za metr. Cena wzrosła więc o blisko 2000 złotych na metrze w rok.

Co z rynkiem wtórnym? I tutaj odnotowano spory wzrost cen. W ostatnim kwartale 2022 roku metr kwadratowy na rynku wtórnym kosztował w Poznaniu 9 829 złotych. Pod koniec 2023 roku ceny wystrzeliły i osiągnęły średni poziom 11 316 złotych za metr.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro