Reklama

Nietypowa budowa stadionowa zakończona. Te dwa napisy ważą ponad 25 ton

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Przy montażu pracowało 25 osób.

Jak przekazuje zespół prasowy Stadion Poznań Sp. z o.o. dwa napisy, które niedawno pojawiły się na poznańskim Enea Stadionie łącznie mają ponad 330 metrów kwadratowych i ważą ponad 25 ton. Stały się symbolem 2024 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Oznaczenie nazwy Stadionu to ważny moment w jego historii. Wzmacnia rozpoznawalność Enea Stadionu w regionie i na arenie ogólnopolskiej, jako sportowo-eventowego symbolu Poznania. W nowym, 2024 roku pozwoli to nam jeszcze bardziej pokazać, jakie możliwości stoją za adresem Bułgarska 17" - mówi Rafał Wrzeszcz prezes zarządu Stadion Poznań Sp. z o.o.

Jak przekazano, logotypy Enea Stadion produkowane były już w ubiegłym roku. Większy waży ponad 14, a mniejszy ponad 10 ton. "Cała architektura napisów składa się z konstrukcji stalowej, niebieskiego tła i liter. Do wykonania oraz montażu obu logotypów zostało zaangażowanych aż 25 osób. A ich montaż trwał dwa tygodnie" - poinformowano.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro