Reklama
Reklama

Będzie się działo w niedzielę w Poznaniu. Znamy szczegóły!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Poznaniacy co roku bardzo hojnie wspierają WOŚP i jestem przekonany, że tym razem również otworzą swoje serca" - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. "Chcę także podziękować wolontariuszom za ich pasję i zaangażowanie, bo to właśnie dzięki nim Orkiestra gra tak pięknie i może robić tak dużo dobrego między innymi dla mieszkańców naszego miasta" - dodaje.

Najwięcej dziać się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie organizatorem jest sztab Ławica. Od godziny 10:00 prowadzona będzie kwesta, będą też aukcje, wydarzenia sportowe, warsztaty, pokazy i koncerty. Wszystkie atrakcje zaplanowano w Holu Wschodnim, Iglicy, na placu Powszechnej Wystawy Krajowej i w Poznań Congress Center.

W strefie zdrowia będzie można zrobić m.in. badania USG, skonsultować się z dietetykiem, sprawdzić słuch czy gęstość kości. Nie zabraknie strefy ratowników i symulacji akcji ratunkowych z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu. Będzie też strefa warsztatowa, gdzie zobaczyć będzie można m.in. rakietę HEXA, wziąć udział w zajęciach artystycznych albo wyizolować DNA jabłka.

Nie zabraknie też emocji sportowych. O godz. 10:00 wystartuje maraton "Rowerowy zawrót głowy", a o godz. 11:00 bieg "Policz się z cukrzycą".

Licytacje w tym roku będą odbywać się w godz. 12:00-19:30 w Poznań Congress Center. "Jedną z nich poprowadzi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, z rąk którego będzie można wylicytować np. historyczną kostkę brukową ze Starego Rynku" - przekazują miejscy urzędnicy.

"Na placu Powszechnej Wystawy Krajowej stanie scena główna, gdzie od godz. 12:00 będą trwały koncerty. Wystąpią m.in. TSA, Vabank czy Glasspop. Tam też chwilę po godz. 19:30 licytowane będzie Złote Serduszko. Nie zabraknie również wyjątkowego Światełka do Nieba, czyli Tytki z Glancem. Uczestnicy otrzymają papierowe torebki z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które podświetlą ok. godz. 20:00. Na zakończenie na głównej scenie poznaniacy będą mogli zobaczyć występ Izabeli Trojanowskiej" - dodają.

Wydarzenia związane ze sztabem Ławica można śledzić tutaj. Harmonogram atrakcji można znaleźć tutaj.

Wiele będzie się działo też w sztabie przy Politechnice Poznańskiej. W tym roku sztab przy PP współpracuje przy wydarzeniu finałowym z Centrum Handlowym Posnania. Tam też - przed głównym wejściem (od strony al. Jana Pawła II) - w godz. 12-18, na scenie odbędą się koncerty lokalnych artystów oraz stacjonarne licytacje.

"Dziać się będzie więcej, bo sztab przy Politechnice organizuje też szereg wydarzeń towarzyszących. W Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej w godz. 13:00-18:00 będzie można skorzystać z badań profilaktycznych. Ponadto odbędzie się też m.in. halowy turniej piłkarki, morsowanie nad Rusałką czy turniej gry komputerowej League of Legends" - zapowiadają przedstawiciele magistratu. Szczegóły znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro