Reklama
Reklama

Podpoznański dworzec kolejowy miał odzyskać blask, prace stanęły. Kto dokończy remont?

fot. PKP
fot. PKP

Chodzi o dworzec w Palędziu.

Jesienią 2020 roku PKP podpisały umowę z firmą KWK Construction na przebudowę obiektu. Umowa opiewała na prawie 6 mln złotych brutto, a prace miały się zakończyć w 2021 roku. Mamy rok 2024, a inwestycja wciąż nie została ukończona.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Jak informuje portal transport-publiczny.pl, od umowy z wykonawcą prac odstąpiono w marcu 2023 roku z winy wykonawcy. Na ten moment zaawansowanie prac wynosi nieco ponad 50%. PKP szukają teraz firmy, która dokończy remont. Oferty można składać do 6 lutego, a dworzec ma być oddany do użytku w tym roku.

Budynek dworca w Palędziu jest wpisany do ewidencji zabytków i jest objęty ochroną konserwatorską. W ramach prac na parterze obiektu ma powstać poczekalnia z kasą, toalety, powierzchnie komercyjne i powierzchnie wykorzystywane przez kolejarzy. Na piętrze powstać mają powierzchnie komercyjne. Projekt zakłada też nową aranżację otoczenia dworca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro