Reklama

Autokar z poznańskimi piłkarzami zatrzymany na A2

fot. WITD
fot. WITD

Piłkarze jechali na mecz.

Sytuacja miała miejsce w sobotę, 20 stycznia. Jak podaje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, na autostradzie A2 w Żdżarach inspektorzy z Konina skontrolowali autobus, którym poruszali się poznańscy piłkarze jadący na mecz do Bełchatowa. - Okazało się, że kierowca nie posiadał ważnego prawa jazdy kategorii D wymaganego do prowadzenia autobusu. Termin ważności prawa jazdy kategorii D upłynął kierowcy 8 stycznia tego roku - informuje WITD.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Kierowca nie mógł kontynuować jazdy, dlatego po piłkarzy musiał przyjechać inny autobus z drugim kierowcą.

- Podczas kontroli pierwszego inspektorzy stwierdzili trzy naruszenia w stosunku do osoby zarządzającej w przedsiębiorstwie. Były to: wykonywanie przewozu drogowego przez kierowcę, który nie posiadał ważnego prawa jazdy odpowiedniej kategorii, brak orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy oraz brak orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. W stosunku do prowadzącego autobus zostanie skierowany wniosek do sądu za wykonywanie przewozu drogowego bez ważnego prawa jazdy kategorii D.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro