Reklama
Reklama

Wakacje w Poznaniu

fot. ZDM
fot. ZDM

Wakacje to najlepszy moment by odkryć miasto na nowo. Ci, którym przyszło spędzić wakacje w mieście, lub urlop mają już za sobą, mają okazje dowiedzieć się o Poznaniu czegoś więcej. A to za sprawą przechadzek po Poznaniu organizowanych przez Urząd Miasta.

Przez całe wakacje aż do października Urząd Miasta organizuje przechadzki po Poznaniu, w czasie których można poznać nieznane fakty, najważniejsze daty z historii miasta oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek. Kroki w stronę urokliwych miejsc uczestnicy spacerów stawiają wspólnie z przewodnikiem, który wyznacza nie tylko rytm marszu, ale i tempo przekazywania informacji. Udział w przechadzce po starówce kosztuje 10 złotych. Studenci i emeryci płacą - 5 złotych, a dzieci do lat 10-ciu na wycieczkę mogą załapać się bezpłatnie. Nie zapomniano również o turystach zagranicznych.

Na spacer po starówce z przewodnikiem można wybrać się w soboty i środy. Zbiórka przez Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku. Natomiast w niedziele odbywają się wycieczki Traktem Królewsko-Cesarskim i przechadzki po Śródce. Więcej informacji można znaleźć na stronie Urzędu Miasta www.poznan.pl lub w Centrum na Starym Rynku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro