Reklama

65 zgłoszeń w ostatnim czasie tylko z jednego miejsca. Bo kierowcy nie stosują się do znaków

fot. KPP Kępno
fot. KPP Kępno

Sypią się mandaty.

O sytuacji informują funkcjonariusze z Kępna. Jak przekazują, w ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wpłynęło 65 zgłoszeń popełnienia wykroczeń przez kierujących na kępińskim rynku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Wszystkie zgłoszenia zostały zarejestrowane przez kamery monitorujące kępiński rynek. Strażnicy miejscy skrupulatnie wychwytują każde popełnione wykroczenie i składają zawiadomienie kępińskim funkcjonariuszom, którzy następnie karzą poszczególnych kierujących, którzy nie stosują się do znaku B-2 oraz znaku C-2" - informuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie.

"Przypominamy, że za niestosowanie się do znaku B-2, jakim jest zakaz wjazdu, funkcjonariusze mogą nałożyć mandat karny w wysokości od 20 złotych do 5000 złotych oraz 8 punktów karnych. Natomiast za niestosowanie się do znaku C-2, mówiącym o niestosowaniu się do nakazu jazdy w prawo grozi mandat karny w wysokości 250 złotych oraz 5 punktów karnych" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro