Reklama
Reklama

Rywalizacja miast szykuje się w jednej z poznańskich galerii

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Materiały prasowe
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Materiały prasowe

To jedna z akcji dla WOŚP.

W najbliższą niedzielę, 28 stycznia, w godzinach od 10.00 do 18.00, poznańscy miłośnicy sportu i pomagania wezmą udział w wydarzeniu charytatywnym - Wiosłowaniu dla WOŚP, które odbędzie się w Avenidzie Poznań.

Organizatorzy przygotowali rywalizację pomiędzy kilkoma polskimi miastami, w tym Poznaniem, Gdańskiem, Gorzowem Wielkopolskim, Warszawą, Toruniem, Bydgoszczą, Lublinem, Szczecinem, Krakowem, Wrocławiem i Łodzią.

"Celem Wiosłowania jest mobilizacja jak największej liczby uczestników do pokonania indywidualnie dystansu 500 metrów każdy na ergometrach wioślarskich. To wyjątkowa okazja, aby nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również wspólnie zaangażować się w pomoc dla innych"
- mówi Maciej Młodzik, organizator akcji. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak zapowiedziano, kulminacyjnym punktem wydarzenia we wszystkich miastach będzie Sztafeta Gwiazd, w której wezmą udział medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, politycy oraz przedstawiciele urzędów miast. W Poznaniu pojawi się między innymi Aneta Konieczna, Jan Szymański, Agnieszka Wieszczek-Kordus oraz prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

"Avenida od lat wspiera akcje dobroczynne, dlatego w naszym centrum postanowiliśmy włączyć się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, by wspólnie z innymi miastami i w duchu zdrowej rywalizacji pomóc w zebraniu jak największej kwoty na tegoroczny cel jakim jest troska o płuca po pandemii" - mówi dyrektor centrum handlowego Avenida Poznań, Katarzyna Korpak.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Internecie, a także dostępne dla publiczności na specjalnie ustawionych ekranach na terenie Avenidy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro