Reklama
Reklama

19 studentów i doktorantów UAM z Polski i Ukrainy dostanie stypendia od Kulczyk Foundation. O jakie kwoty chodzi?

fot. PAP/Paweł Jaskółka
fot. PAP/Paweł Jaskółka

Pieniądze na pewno się przydadzą.

Dominika Kulczyk, prezeska zarządu Kulczyk Foundation, w środę pojawi się w Poznaniu, by wręczyć stypendia imienia jej ojca, doktora Jana Kulczyka. - Stypendia im. dr. Jana Kulczyka dla studentów i doktorantów to najstarszy program stypendialny Fundacji UAM, realizowany od 1999 roku, obecnie we współpracy z Kulczyk Foundation oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fundacja UAM od 2014 roku wypłaca także Stypendia im. dr. Jana Kulczyka dla studentów UAM - obywateli Ukrainy. Pomysłodawcą i inicjatorem tego programu był Jan Kulczyk. Środki na ten cel są obecnie przekazywane Fundacji przez Kulczyk Foundation - wyjaśnia Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

W tym roku w grupie studentów i doktorantów UAM wyróżnionych stypendiami za bardzo dobre wyniki w nauce znalazło się osiem osób. To doktoranci: mgr Magdalena Bogucewicz ze Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych - dyscyplina nauki o polityce i administracji, mgr Igor Gontarz ze Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych - dyscyplina nauki prawne, mgr Izabela Sobczak ze Szkoły Doktorskiej Nauk o Języku i Literaturze - dyscyplina literaturoznawstwo oraz mgr Michał Zacharyasiewicz ze Szkoły Doktorskiej Nauk Przyrodniczych - dyscyplina nauki biologiczne. To również studenci: Natalia Adamska z Wydziału Matematyki i Informatyki, kierunek matematyka, Jakub Łojko z Wydziału Historii, kierunek historia, Julia Perła z Wydziału Fizyki, kierunek astronomia i Karol Wapniarski z Wydziału Filozoficznego, kierunek filozofia. Stypendyści otrzymają po 2700 złotych (doktoranci) lub 1300 zł (studenci) miesięcznie przez 9 miesięcy.

Stypendia otrzyma też 11 obywateli Ukrainy: studentów mogących się pochwalić nie tylko świetnymi wynikami w nauce, ale też wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Kapituła bierze też pod uwagę sytuację materialną kandydatów. Oto wyróżnieni: Anastasiia Datsyshyn z Wydziału Studiów Edukacyjnych, kierunek pedagogika, Oleh Ryzhov z Wydziału Fizyki, kierunek astronomia, Ganna Verbovetska z Wydziału Nauk o Sztuce, kierunek historia sztuki, Jelyzaveta Bulhakova z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, kierunek filologia polska, Yuliia Klymenko z Wydziału Neofilologii, kierunek lingwistyka stosowana, Vladyslav Kravchenko z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, kierunek produkcja audiowizualna, Alona Mintianska z Wydziału Chemii, kierunek chemia, Andriana Myroniuk z Wydziału Neofilologii, kierunek filologia wchodniosłowiańska, Roksolana Myroniuk z Wydziału Neofilologii, kierunek filologia wchodniosłowiańska, Kateryna Petrushevska z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, kierunek filologia polska, Kateryna Shpahina z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Studenci z Ukrainy otrzymają przez 9 miesięcy po 1000 lub 1200 złotych miesięcznie w zależności od stopnia studiów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro