Reklama

Pobierasz 800+ na dziecko? ZUS ostrzega przed oszustwem!

fot. gov.pl
fot. gov.pl

Do niektórych świadczeniobiorców dotarły maile z prośbą o aktualizację danych.

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, zgłaszają się do niego klienci, którzy dostali wiadomość mailową rzekomo od ZUS w sprawie aktualizacji danych niezbędnych do wypłaty świadczenia 800+. W mailu napisano, że wzrost świadczeni z 500 do 800 złotych wiąże się z konieczności zaktualizowania danych w specjalnym formularzu, do którego przekierowywał link. Czujni świadczeniobiorcy wiedzieli, że świadczenie aktualizuje się automatycznie, dlatego formularza nie wypełnili, a o sprawie powiadomili ZUS.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

ZUS zapewnia, że nie wysyła tego typu wiadomości do klientów, apeluje też, by nie klikać w żadne linki otrzymane tą drogą. Celem oszustów jest wyłudzenie naszych danych, a być może uzyskanie dostępu do naszej bankowości elektronicznej.

Przypomnijmy, że obecnie świadczenie jest wypłacane automatycznie, w już wyższej kwocie. Od 1 lutego ruszy natomiast składanie wniosków o wypłatę świadczenia na nowy okres - od 1 czerwca do 31 maja przyszłego roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro