Reklama
Reklama

Jedna interwencja, 24 odebrane psy. Były przetrzymywane w garażach

fot. Schronisko Ostrów / FB
fot. Schronisko Ostrów / FB

Sytuacja miała miejsce w Ostrowie Wlkp.

O sprawie poinformowało schronisko z Wysocka Wielkiego pod Ostrowem Wielkopolskim. - 24 psy, w tym 3 szczeniaki, znalezione w centrum miasta, przetrzymywane w dwóch garażach! W asyście Policji i Staż Pożarnej wszystkie psy zostały odebrane właścicielowi i przewiezione do naszego schroniska - podają pracownicy.

Jak informuje wlkp24.info, do schroniska trafiały informacje o psach szczekających w dwóch garażach zlokalizowanych na terenie miasta. Na miejscu znaleziono matkę z trzema szczeniakami w jednym garażu oraz 20 psów w drugim garażu. Z wyjaśnień właściciela zwierząt wynika, że musiał się pilnie przeprowadzić i nie miał co zrobić z psami, dlatego umieścił je w dwóch wynajętych garażach. Według pracownika schroniska, psy nie są zaniedbane.

Sprawą zajmuje się policja, która m.in. zbiera materiał dowodowy w tym temacie pod kątem ewentualnego popełnienia przestępstwa. 24 psy trafiające jednorazowo do schroniska to spory problem dla instytucji. Na pewno przejdą kwarantannę i będą szukać nowych domów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro