Reklama
Reklama

Właściciele kamienic zwolnieni z podatku od nieruchomości

Radni uchwalili projekt o zwolnieniu właścicieli kamienic z podatku od nieruchomości. Projekt dotyczy jedynie tych właścicieli, którzy odświeżą elewację budynku do 2012 roku.

Remont elewacji kamienic podnosi przede wszystkich estetykę budynków. Osoby, które chcą kupić mieszkanie w kamienicy, często zwracają uwagę na jej wygląd zewnętrzny, ale także na estetykę kamienic, które znajdują się w pobliżu.

Wyremontowane budynki stanowią także dobrą wizytówkę dla Poznania. Aby zmobilizować właścicieli kamienic do remontu budynków, radni  przyjęli w piątek uchwałę o zwolnieniu z podatku od nieruchomości wszystkich, którzy zdecydują się na remont elewacji.

Ze zwolnieni mogą skorzystać właściciele budynków znajdujących się w ścisłym centrum miasta. Projekt obejmuje obszar między ulicami: Północną, Roosevelta, Królowej Jadwigi a Wartą. Druga grupą osób uprawnionych do tej ulgi są właściciele kamienic zabytkowych.

Warunkiem zwolnienia z podatku, jest przeprowadzenie remontu do EURO 2012. Uchwała zacznie obowiązywać pod koniec sierpnia. Wówczas będą też znane szczegóły odnośnie składania wniosków przez właścicieli kamienic.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro