Reklama

Nastolatek w tramwaju z nogą na fotelu. "Ignorancja jest przerażająca"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Gdy zwrócono mu uwagę udawał, że jej nie słyszy.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek w tramwaju Moderus Gamma. - Ludzie codziennie opierają tak buty o fotele. Człowiek siada i ma czyjeś błoto i piasek na spodniach - napisał do nas Czytelnik. - Linia 17, nowy tramwaj Moderus Gamma. Osoba na zdjęciu udawała, że nie słyszy zwracanej uwagi. Kiedy powiedziałem, że powiadomię motorniczego, to wysiadł z tramwaju - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak zauważa nasz Czytelnik, jest motorniczym i wie, że to "normalka". - Głównie u osób młodych ignorancja jest przerażająca. Jedna osoba, której kiedyś zwróciłem uwagę odpyskowała, że płaci za pranie foteli w tramwaju. Jestem motorniczym i wiem, że fotele nie są prane codziennie. To byłoby niewykonalne, by w setkach pojazdów wyprać tysiące foteli - podkreśla.

O tym, że pasażerowie zachowują się w ten sposób, pisaliśmy na epoznan.pl wielokrotnie. Podobnie jest w pociągach, nie tylko w komunikacji miejskiej. Temat zawsze wywoływał wielkie emocje. Przypomnijmy, że kładzenie butów na siedzeniu może zostać uznane za zaśmiecanie i grozi za to mandat. Warto też pamiętać o podstawowych zasadach etykiety i kultury - tramwaj, autobus czy pociąg nie jest prywatną przestrzenią, a zdejmowanie w niej butów lub kładzenie nóg na siedzeniach może nie podobać się i przeszkadzać innym pasażerom.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro