Reklama

Poznański stadion przyciąga tłumy. Są ambitne plany na trwający rok

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

W 2023 roku na Enea Stadionie przeprowadzono 217 wydarzeń i eventów. Stadion odwiedziło łącznie niemal 750 000 gości.

Jak przekazano, największą frekwencję zgromadziły oczywiście mecze Lecha Poznań. Podczas 23 spotkań na trybunach zasiadło blisko 600 000 kibiców. Stadion, sześciokrotnie, zapełniał się ponad 30 000 widownią. Jak podkreślono do historii przejdą na pewno wiosenne, pucharowe potyczki z Bodo/Glimt, Djurgarden i włoską Fiorentiną.
Ponadto blisko 20 000 osób postanowiło zwiedzić stadion w ramach indywidualnych, jak i grupowych wycieczek.

"Rok 2023 należy uznać za bardzo udany z punktu widzenia wykorzystania Stadionu i stanowi ambitny punkt odniesienia na rok 2024 dla zespołu, którym kieruję. Liczę, że w nadchodzącym roku przebijemy pułap 100 000 uczestników w ramach eventów, przy czym zakładając ponad 120 000 widownię na dwóch koncertach Dawida Podsiadło, celujemy w granicę 220 000 gości na wydarzeniach niezwiązanych z rozgrywkami sportowymi na ENEA Stadionie. Lechowi Poznań życzymy jeszcze wyższej frekwencji niż to miało miejsce w 2023 roku, co pozwoliłoby nam zbliżyć się do granicy 900 000 gości w roku kalendarzowym" - podkreśla Rafał Wrzeszcz, prezes zarządu Stadionu Poznań Sp. z o.o.

Jak przekazuje Biuro Prasowe Stadion Poznań, blisko 100 000 uczestników zgromadziły eventy realizowane w przestrzeniach stadionu. Ponad 60 000 uczestników wzięło udział w koncertach realizowanych w przestrzeniach klubu B17. Natomiast niemal 30 000 uczestników zgromadziły konferencje oraz eventy firmowe.

"Bardzo ważnym miejscem na naszej stadionowej mapie jest klub muzyczny B17. To na jego scenie w 2023 r. wystąpiły gwiazdy europejskiego i światowego formatu takie jak Rival Sons czy Billy Talent. Nie zabrakło oczywiście także polskiej muzyki. Bajm, AVI Problem czy Nocny Kochanek, to tylko niektóre krajowej zespoły, które w 2023 roku gościły na scenie klubu muzycznego B17. Rok 2024 też zapowiada się koncertowo. W pierwszej połowie 2024 roku klub B17 będzie gościł takich wykonawców jak Vito Bambino, Peja czy Dawid Kwiatkowski. Nie należy zapominać, że przestrzeń i otoczenie stadionu, to idealne miejsce na firmowe pikniki. Nasze możliwości w tej materii są nieograniczone, a przestrzeń wokół stadionu pozwoli na zorganizowanie wydarzeń tematycznych, pikników rodzinnych czy nawet tych z czworonogami. W tym roku będziemy mogli również zaproponować naszym klientom wydarzenie premium, ale o tym więcej będziemy mogli powiedzieć chwilę później" - mówi Małgorzata Sak dyrektor ds. hospitality Spółki Stadion Poznań.

W 2023 roku prowadzono także prace w zakresie rewitalizacji obiektu, m.in. restauracji i baru sportowego. "Finalnie, 2023 rok, to także pozyskanie partnera strategicznego w zakresie nazwy Stadionu, czyli największego wielkopolskiego przedsiębiorstwa Enea SA, przedłużenie umów z kluczowymi parterami stadionu - CEDC, Coca-Colą oraz Kompanią Piwowarską oraz kluczowymi najemcami powierzchni biurowych. Obecnie intensywnie pracujemy nad dalszym poszerzeniem listy parterów. Wszystkie te działania mają zapewnić stabilne finansowanie podstawowej działalności spółki" - dodaje Rafał Wrzeszcz, prezes zarządu Stadionu Poznań Sp. z o.o.

W roku 2024 do kalendarza Enea Stadionu już wpisało się kilkanaście wydarzeń koncertowych. Obecnie potwierdzonych jest 17 meczów Lecha Poznań w ramach rozgrywek ligowych i Pucharu Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro