Reklama
Reklama

Koniec przejazdu. Zamknęli ulicę przy Galerii Malta

fot. WTK
fot. WTK

Później niż zakładano.

Już od kilku miesięcy na łamach epoznan.pl informowaliśmy o planowanej rozbiórce Galerii Malta. 19 grudnia drzwi obiektu zamknęły się na stałe. Choć Zarząd Dróg Miejskich już w połowie grudnia zapowiadał, że zamknięta zostanie wewnętrzna ulica łącząca Baraniaka z Maltańską. Stało się to dopiero teraz, co ustaliła Telewizja WTK. Zgodnie z zapowiedziami ulicą można dojechać tylko do pierwszego biurowca (Malta House) oraz znajdującego się w nim parkingu podziemnego.

"Zamknięta ulica nie jest drogą publiczną - jej właścicielem są podmioty prywatne. To droga, którą z ul. Baraniaka (po przejechaniu przez skrzyżowanie z ul. Jana Pawła II) jako pierwszą można było skręcić w prawo. Prowadzi do ul. Maltańskiej oraz do wjazdów na parkingi Galerii Malta. Wykonawca prac poinformował, że brak przejazdu ma obowiązywać do października przyszłego roku. Objazd możliwy jest ul. Kaliską lub ul. Katowicką" - zapowiadała w grudniu Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM.

Zamknięcie ulicy może sugerować, że wkrótce rozpocznie się rozbiórka. Do tej pory nie wiadomo, kiedy ruszą pracę. Próbowaliśmy ustalić to jeszcze przed świętami, ale odmówiono nam takiej informacji.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro