Reklama
Reklama

"Gorąco zachęcam do licytowania". Prezydent Poznania wystawił na aukcję nie tylko kostkę ze Starego Rynku

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Jak co roku w działania Orkiestry zaangażował się Jacek Jaśkowiak, który przekazał na aukcje kilka przedmiotów.

"Gorąco zachęcam do licytowania. Dzięki zebranym pieniądzom WOŚP kupi specjalistyczny sprzęt medyczny do diagnostyki, leczenia i rehabilitacji chorób płuc u pacjentów w każdym wieku" - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Jak już informowaliśmy, tegoroczna zbiórka to okazja, by wylicytować część historii - trzy kostki, które przez kilkadziesiąt lat leżały na poznańskim Starym Rynku.
Jedną kostkę można już licytować online poprzez sztab Ławica. Kolejne zostały przekazane do sztabu przy Politechnice Poznańskiej oraz głównego sztabu WOŚP w Warszawie.

Wspominaliśmy też, że prezydent Poznania wystawił także na aukcje spotkanie z koziołkami. Zwycięzca wspólnie z Jackiem Jaśkowiakiem będzie mógł bliżej poznać Tyrka i Pyrka, a także zwiedzić ich mieszkanie.

Tradycyjnie na aukcje trafią także limitowane złote karty PEKA z podpisem Jacka Jaśkowiaka.

"Prezydent Poznania przekazał na licytację także trzy wyjątkowe publikacje. Dwie Nassima Nicholasa Taleba z dedykacją i autografem autora: "Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy" i "Czarny Łabędź", a także książkę "Bajki opowiedziane na nowo" Natalie Portman z autografem Michała Rusinka , który przełożył ją na język polski" - informują miejscy urzędnicy.

To nie koniec. W tym roku do zdobycia są także bluzy z kolorowym napisem "Wolne Miasto Poznań". "Liternictwo napisu nawiązuje do idei stolicy Wielkopolski jako miasta wielokulturowego, otwartego na świat i traktującego z szacunkiem wszelkie mniejszości. W niektóre litery wpisane są symbole wielokulturowości oraz piktogramy definiujące najistotniejsze elementy polityki społecznej Poznania" - dodają przedstawiciele magistratu.

Pod młotek trafiła także wyjątkowa drewniana płaskorzeźba kobiety-anioła. Została stworzona przez Mariusza Opokę - jednego z najbardziej utalentowanych polskich uczestników dwóch wydarzeń rzeźbiarskich: Poznań Wood Festival oraz Poznań Ice Festival.

Ponadto wylicytować można pakiety gadżetów promocyjnych, w skład których wchodzą: koszulka "Wolne miasto Poznań", kubek termiczny z poznańskimi koziołkami i skarpetki.
Część przedmiotów można licytować stacjonarnie w ramach finałów organizowanych przez Sztab Ławica i Sztab przy Politechnice Poznańskiej, a część - online.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro