Reklama

Tragiczna śmierć poznańskiego weterynarza. Utonął podczas nurkowania w Egipcie

fot. Przychodnia Weterynaryjna Piotr Dąbrowski FB
fot. Przychodnia Weterynaryjna Piotr Dąbrowski FB

O śmierci cenionego weterynarza Piotra Dąbrowskiego pisaliśmy już w środę.

O jego śmierci poinformowała przychodnia weterynaryjna założona przez Dąbrowskiego. Podano jedynie, że weterynarz zmarł nagle. Jak udało nam się ustalić, mężczyzna utonął podczas nurkowania w trakcie wyjazdu do Hurghady w Egipcie.

- Ze smutkiem informujemy, że pozostawiając po sobie wielką pustkę, w dniu 14 stycznia 2024 roku, odeszli od nas Wojtek Pawlicki oraz Piotr Dąbrowski. Żegnamy Przyjaciół, ludzi o wielkim sercu, którzy byli zawsze blisko nas, zawsze pomocnych, zawsze razem z Nami. To trudny czas dla całej Braci Nurkowej, dla Rodzin i Przyjaciół - poinformował klub nurkowy VetoNurki na Facebooku.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło już kilka dni temu, że w Egipcie utonęło dwóch Polaków, ale szczegółów, ze względu na dobro rodzin zmarłych, nie podano. Więcej okoliczności śmierci nurków podaje portal turysci.pl. Z ustaleń portalu wynika, że mężczyźni byli doświadczonymi nurkami, którzy mieli zejść na głębokość około 70 metrów. Na powierzchnię nie wypłynęli o własnych siłach. Obsługa łodzi, na której znajdowała się grupa nurków, miała nieudolnie próbować przetransportować mężczyzn na ląd. Pojawiają się doniesienia o rzekomym zastraszaniu grupy przez egipskiego organizatora odpowiedzialnego za wypłynięcie w morze. Kapitan statku miał zasłabnąć po wyciągnięciu nurków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
7.5 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro