Reklama
Reklama

Pierwsze mieszkania w korzystnych cenach wynajęte poznaniakom. Kto może skorzystać z programu?

fot. ZKZL
fot. ZKZL

W mieście działa Społeczna Agencja Najmu.

SAN działa w Poznaniu od kilku miesięcy. - Jesienią przeprowadzono i rozstrzygnięto nabór wniosków, a następnie przystąpiono do ich realizacji, w wyniku czego do chwili obecnej przekazano już klucze do blisko 30 mieszkań i liczba ta sukcesywnie rośnie - wyjaśnia Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Przypomnijmy, że program jest nowością w skali naszego kraju i jest kierowany do osób zarabiających za dużo, by dostać mieszkanie komunalne, ale za mało, by wziąć kredyt hipoteczny czy wynająć mieszkanie po stawkach komercyjnych. - Oferta SAN jest adresowana m.in. do osób, które w przeszłości ubiegały się o pomoc mieszkaniową od Miasta, ale jej nie otrzymały np. z powodu zbyt wysokich zarobków lub niewystarczającej liczby uzyskanych punktów. Z oferty programu skorzystać mogą również osoby, które nie zostały zakwalifikowane do programu "Mieszkanie do remontu" lub były najemcami w ramach "Miejskiego Biura Najmu". Głównym bonusem dla najemców lokali w SAN są rządowe dopłaty do czynszów, sięgające nawet 30% - dodaje.

Zainteresowanie programem jest duże. - Analizując zapotrzebowanie zgłaszane przez osoby zakwalifikowane do programu, SAN szczególnie poszukuje kolejnych lokali, w szczególności 2- oraz 3-pokojowych, na które jest największe zapotrzebowanie. Zaletą współpracy właścicieli z SAN jest przede wszystkim gwarancja terminowych płatności czynszu oraz możliwość długoterminowego wynajmu lokalu, bo umowy zawierane są na czas oznaczony, nie krótszy niż rok. Dodatkowo należy pamiętać, że przychody z dzierżawy lokali na rzecz SAN objęte są zwolnieniami podatkowymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro