Reklama
Reklama

Hotel nad Jeziorem Maltańskim jednak może powstać. Wojewoda umorzył sprawę

fot. Malta Ski
fot. Malta Ski

Chodzi o hotel, który ma powstać przy stoku Malta Ski.

Pod koniec listopada inwestor planujący budowę dużego hotelu nad Jeziorem Maltańskim w końcu uzyskał pozwolenie na budowę od miasta. Jak podkreślano, spełnione zostały wszystkie warunki formalne, a tym samym urzędnicy musieli wydać zgodę.

W grudniu, podczas sesji Rady Miasta, poruszono tę kwestię. Wielu radnym nie podobało się to, że miasto zgodziło się na powstanie tak dużego obiektu na terenie rekreacyjnym. Ostatecznie miasto postanowiło odwołać się od swojej własnej decyzji do wojewody wielkopolskiego. Wskazano, że jest stroną w postępowaniu, bo ma działki w sąsiedztwie.

Jak informuje onet.pl, wojewoda podjął decyzję w tej sprawie. Sprawę postanowiono umorzyć, bo uznano, że miasto nie może występować w niej pod dwoma postaciami. Po pierwsze, jako organ wydający decyzję, a po drugie jako strona postępowania kwestionująca tę decyzję.

Budowa hotelu ma ruszyć wiosną przyszłego roku. Obiekt ma być długi na 150 metrów i przysłoni widok Malta Ski od strony jeziora. W ramach budowy wyburzone zostaną inne obiekty znajdujące się w tym miejscu - m.in. wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i mała gastronomia. Pięciogwiazdkowy hotel ma należeć do marki Movenpick. Ma się w nim znaleźć maksymalnie 160 pokoi, restauracja, bar, fitness z basenem i strefa SPA. Będzie też oczywiście parking dla samochodów, które będą tu musiały dojeżdżać od strony ulicy Baraniaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro