Reklama

Pierwszy taki projekt w Polsce jest realizowany w Poznaniu. Rusza rekrutacja studentów do międzyuczelnianego programu

fot. Przemysław Stanula
fot. Przemysław Stanula

Studenci będą mogli realizować wybrany przedmiot na innej poznańskiej uczelni.

- Jest to pierwszy tego typu projekt w skali kraju, który umożliwia osobom studiującym na jednej z poznańskich uczelni realizację wybranego przedmiotu na innej, partnerskiej uczelni z Poznania. Celem inicjatywy jest zwiększenie możliwości rozwoju studentów oraz wzmocnienie współpracy i integracji poznańskich uczelni - wyjaśnia biuro prasowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Kto może wziąć udział w projekcie? - W programie mogą wziąć udział osoby studiujące na uczelniach partnerskich, które ukończyły I rok studiów na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich, albo pierwszy semestr na studiach drugiego stopnia. W ramach PoMost-u mogą realizować wybrany przedmiot (z wyjątkiem wychowania fizycznego i języków obcych) poza macierzystą uczelnią, w oparciu o istniejące programy studiów w wybranej przez siebie szkole wyższej - dodaje.

W programie uczestniczą: Akademia Muzyczna im I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Artystyczny im. M. Abakanowicz w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Właśnie rusza rekrutacja. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro