Reklama

Dantejskie sceny na sesji poznańskiej Rady Miasta w sprawie polityki równościowej. Grzegorz Ganowicz nazwany bandytą, Rada Miasta ma narzucać hitlerowską i lewacką wolę

fot. Michał Klimaszyk FB
fot. Michał Klimaszyk FB

Bardzo gorące spotkanie radnych.

We wtorek miejscy radni dyskutują m.in. na temat polityki równościowej miasta. Na sali sesyjnej pojawiła się grupa mieszkańców, która sprzeciwia się zasadom proponowanym przez urzędników. Ze strony protestujących padło wiele mocnych słów. Grzegorza Ganowicza, przewodniczącego RM, nazwano bandytą, gdy apelował o spokój. Do akcji wkroczył też Michał Grześ z PiS, który próbował ostudzić emocje protestujących.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Gdy głos zabrała radna Marta Mazurek mówiąc o słowniczku równościowym i polityce równościowej, protestujący głośno kaszleli i jej przerywali. Pojawiły się krzyki, że Rada Miasta narzuca mieszkańcom hitlerowską i lewacką wolę. W końcu Ganowicz nie wytrzymał i ogłosił przerwę. Ta już się skończyła, posiedzenie wznowiono.

Protestujący nie zgadzają się z dokumentem określającym zasady polityki równościowej w Poznaniu. Ich zdaniem jest to wyimaginowany problem, który ma nadać prawa np. społeczności LGBT+. Miasto natomiast podkreśla, że polityka równościowa ma zapewnić wszystkim równe szanse.

Dyskusja trwa, protestujący się nie poddają i przerywają wypowiadającym się radnym. Sesję można oglądać na żywo TUTAJ.

 • Aktualizacja
  wtorek, 16.01.2024 r., godz. 13.54
  Aktualizacja
  wtorek, 16.01.2024 r., godz. 13.54
  Radni głosują nad przyjęciem projektu uchwały w sprawie polityki równościowej na lata 2024 - 2026. Protestujący zaczęli śpiewać Hymn Polski.
 • Aktualizacja
  wtorek, 16.01.2024 r., godz. 13.55
  Aktualizacja
  wtorek, 16.01.2024 r., godz. 13.55
  Za przyjęciem uchwały zagłosowało 25 radnych, przeciw 8. Rada Miasta tym samym przyjęła uchwałę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro