Reklama
Reklama

Wybrano dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu. Pokieruje placówką przez kolejne cztery sezony

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

To Marcin Kowalski.

Rozmowy z dwiema kandydatkami i jednym kandydatem na to stanowisko odbyły się 4 stycznia. W jawnym głosowaniu sześcioro członków i członkiń komisji udzieliło poparcia Marcinowi Kowalskiemu, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

"Poparcie dla dotychczasowego dyrektora, Marcina Kowalskiego, było wynikiem nie tylko pozytywnej oceny zaprezentowanej przez niego koncepcji funkcjonowania Teatru w kolejnych latach, ale także procesów rozpoczętych w placówce w ubiegłym roku. Wiązały się one z oddolnym scaleniem i wzmocnieniem zespołu oraz usprawnieniem komunikacji z kadrą zarządzającą instytucją. Zaproponowane przez Marcina Kowalskiego rozwiązania pracownicze dają nadzieję na ostateczne zażegnanie wewnętrznego kryzysu w teatrze, który był bezpośrednią przyczyną ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektorskie" - informują miejscy urzędnicy.

To już drugie podejście do wyboru dyrektorki/ dyrektora Teatru Polskiego. W pierwszym konkursie żadna ze startujących osób nie przekonała do swej koncepcji większości członkiń i członków komisji. "Wziął to pod uwagę Prezydent Miasta Poznania, zarządzając powtórne rozpisanie konkursu. W efekcie obecnego konkursu dyrektor Marcin Kowalski - po powołaniu na stanowisko przez prezydenta Miasta - pokieruje Teatrem Polskim przez kolejne 4 sezony artystyczne" - dodają przedstawiciele poznańskiego magistratu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro