Reklama
Reklama

GIS ostrzega przed tym produktem. "Spożycie wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Mikhail Semikin z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Mikhail Semikin z Pixabay

Jest komunikat.

Znów chodzi o chałwę sezamową. "W wyniku działań podjętych przez Państwową Inspekcję Sanitarną w związku z ostrzeżeniem publicznym z dnia 03.01.2024 r. ustalono, że producent przekazał do badań właścicielskich do akredytowanego laboratorium próbki żywności wyprodukowanej z tego samego surowca. Zgodnie ze sprawozdaniami z badań laboratoryjnych przedstawionymi przez producenta w zbadanych próbkach nie stwierdzono obecności Salmonella spp." - informuje GIS.

"W trakcie prowadzonego postępowania pojawiły się podejrzenia co do autentyczności sprawozdań z badań. W oryginalnych sprawozdaniach z badań potwierdzono wykrycie obecności Salmonella spp., serogrupa CO, w dwóch próbkach z partii wskazanych poniżej. Spożycie tych produktów wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego" - czytamy.

Producent: Elis Ali Eski, ul. Gdyńska 32, 80-209 Tuchom
1. Chałwa sezamowa kakaowa, 5 kg
numer partii: 12.09/2
data minimalnej trwałości: 12.03.2025
2. K-Classic Chałwa sezamowa o smaku waniliowym 100 g
numer partii: 12.10/1K
data minimalnej trwałości: 12.04.2025

Jak przekazano, organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą dalsze działania wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. W przypadku uzyskania informacji o zanieczyszczeniu innych produktów pojawią się kolejne ostrzeżenia.

"Wyłączny dystrybutor chałwy marki K-Classic tj. sieć Kaufland już w związku z ostrzeżeniem publicznym z dnia 03.01.2024 r. wycofał ze sprzedaży wszelkie produkty pochodzące od producenta - Elis Ali Eski, produkty objęte niniejszym ostrzeżeniem nie są już dostępne w sklepach Kaufland" - informuje GIS. "Kaufland zapewnia, że wszystkie produkty marki K-Classic pochodzące od dostawcy Elis Ali Eski, objęte ostrzeżeniami publicznymi, bez względu na nr partii, można zwrócić w każdym markecie Kaufland, także bez okazywania paragonu, otrzymując zwrot pieniędzy za zakup"- dodaje.


Konsumenci, którzy kupili wskazane w komunikacie partie produktów, nie powinni ich spożywać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro