Reklama

Śnieg i ślisko, a kierowca jechał 127 km/h na "pięćdziesiątce"

fot. policja
fot. policja

A do tego, w obszarze zabudowanym.

Niektórzy kierowcy nie zwalniają nawet wtedy, gdy warunki atmosferyczne pozostawiają wiele do życzenia. W weekend policjanci z Wągrowca interweniowali wobec osób, które za nic miały ograniczenia prędkości. W niedzielę około 14.30 w Brzeźnie Starym zatrzymano do kontroli kierującego renault. - 43-letni mieszkaniec Więcborka przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Mężczyzna odpowiadał za wykroczenie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej było ujawniane jego podobne wykroczenie - wyjaśnia policja. Ukarano go mandatem w wysokości 3000 złotych oraz 13 punktami karnymi. Zatrzymano też jego prawo jazdy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ale jeszcze szybciej jechał po Dąbrowie kierowca z gminy Damasławek, którego zatrzymano do kontroli w sobotę. - Skontrolowany w obszarze zabudowanym peugeot poruszał się z prędkością 127 km/h. Kierowca za popełnione wykroczenie ukarany został 2500 złotowym mandatem i 15 punktami karnymi. 38-latek stracił również prawo jazdy na 3 miesiące - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro