Reklama
Reklama

Poznańska uczelnia ma nowego kanclerza. 10 lat był rektorem prywatnej szkoły wyższej

fot. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
fot. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Teraz będzie pracować na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Jak informuje uczelnia, doktor inżynier Krzysztof Nowakowski wygrał konkurs na stanowisko kanclerza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Od poniedziałku pełni już swoją funkcję. - Dla nowego kanclerza to powrót do Alma Mater, której jest absolwentem. Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu zdobył również doktorat z inżynierii rolniczej i następnie pracował na Uczelni jako wykładowca w latach 2007-2016. Dr inż. Krzysztof Nowakowski jest managerem z wieloletnim doświadczeniem w sektorze szkolnictwa wyższego od początku swojej kariery zawodowej związany z biznesem i edukacją - wyjaśnia szkoła wyższa.

12 osób starało się o fotel kanclerza UPP. Ostatecznie to Nowakowski dostał tę pracę. - Nowy kanclerz jest z wykształcenia informatykiem, który pracę naukową realizował w obszarze sztucznej inteligencji i komputerowej analizy obrazu. Promotor wielu prac inżynierskich, magisterskich i pracy doktorskiej. Autor i wykonawca wielu publikacji naukowych oraz projektów badawczych krajowych i zagranicznych.

Przez 10 lat, w latach 2012 - 2022, dr inż. Nowakowski był rektorem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, która od 2014 roku występuje pod nazwą Collegium Da Vinci.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro