Reklama
Reklama

Milionowe kary od UOKiK dla Volkswagen Poznań i Solarisa. Za co?

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

Chodzi o zatory płatnicze.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył milionowe kary na dwie duże spółki, które generowały zatory płatnicze dla swoich kontrahentów. - Kara dla Volkswagen Poznań wyniosła ponad 4,7 mln zł. W toku postępowania ustalono, że tylko w ciągu trzech badanych miesięcy przedsiębiorca opóźniał się ze spłatą faktur na rzecz prawie 1,7 tys. kontrahentów. Druga kara w wysokości ponad 3 mln zł została nałożona na spółkę Solaris Bus & Coach, która w okresie od lipca do września 2020 r. zapłaciła po terminie ponad 32 tys. faktur na rzecz prawie 1,7 tys. kontrahentów - podaje UOKiK.

Tylko w ubiegłym roku prezes UOKiK nałożył 40 mln złotych kar na przedsiębiorców, którzy nie płacili na czas swoim kontrahentom. Także w 2023 roku wszczęto postępowania wobec kolejnych 30 spółek, w sprawie których UOKiK ma wątpliwości. - Są to: Adient Seating Poland, Amcor Specialty Cartons Polska, Arcelormittal Warszawa, Avon Operations Polska, Carlsberg Supply Company Polska, Cetes Cosmetics Poland, Contimax, Electra M&E Polska, Elektrobudowa, Eurogate Logistics, Federal-Mogul Gorzyce, GKN Driveline Polska, Hurtownie Elektryczne Kopel, Ins-El, Leroy-Merlin Polska, Liugong Dressta Machinery, Marelli Aftermarket Poland, Medicare Galenica, Neptun, Newag, Nowel, Prima Sosnowiec Complex Plastic Systems, Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów "Rawag", Signify Poland, Superior Industries Production Poland, Valeo Autosystemy, Velvet Care, Vestas-Poland, Volvo Polska, Wawrzaszek Iss.

Do naszej redakcji dotarło oświadczenie VWP Poznań w tej sprawie: Volkswagen Poznań od 30 lat jest wiarygodnym partnerem dla swoich kontrahentów i partnerów biznesowych. Podstawą decyzji jest zakres faktur, który stanowi jednocyfrowy przedział procentowy naszych całkowitych transakcji z kontrahentami i zawiera między innymi transakcje związane z reklamacjami i korektami faktur. Stąd bardzo prosimy o zrozumienie, ale na obecnym etapie nie będziemy odnosili się szczegółowo do tego postępowania

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro